Спорт 06. февруари 2018. / 13:00

ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на луксузниот стан на Роналдо во Њујорк

ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на луксузниот стан на Роналдо во Њујорк

Кристијано Роналдо со години наназад е еден од најдобрите спортисти во светот, а поради тоа тој добива одлични договори од спонзорите и од својот клуб.

Неговата гаража содржи 20 автомобили, а Роналдо е голем љубител на атрактивни локации, па одлучи да се почести со 16,5 милиони евра вреден стан во Њујорк.

Станот се наоѓа во популарната кула на Трамп на Менхетн. Има 235 квадрати, а во него има традиционален мебел. Од сите страни има прекрасен поглед на Њујорк, па дури и од туш кабината.