Спорт 11. јули 2018. / 22:47

Браво момци: Хрватска во финале на Светското првенство во фудбал

Браво момци: Хрватска во финале на Светското првенство во фудбал

Хрватската фудбалска репрезентација ја совлада Англија во полуфиналето на Светското првенство во Русија.

Головите на Перишиќ и Манџукиќ ја доведоа Хрватска до финалето, каде ќе игра со репрезентацијата на Франција.

На почетокот на натпреварот Англија имаше среќа со голот на Трипиер, но Хрватите израмнија во 68 минута, а водството го постигнаа во 109 минута.