Скопје 04. јули 2019. / 19:38

(ВИДЕО) Страотни сцени: Силно невреме го зафати Скопје

(ВИДЕО) Страотни сцени: Силно невреме го зафати Скопје

Невремето кое го зафати главниот град изгледаше навистина застрашувачко. Силни грамотевици, град и пороен дожд го зафатија Скопје, а дува и силен ветер.

Од УХМР претходно најавија за можноста од нестабилна облачност и поројни врнежи на дожд и град.