Скопје 04. август 2020. / 18:29

(ВИДЕО) Силно невреме во Скопје: Град со големина на лешник и орев паѓаше 10-тина минути

(ВИДЕО) Силно невреме во Скопје: Град со големина на лешник и орев паѓаше 10-тина минути

Попладнево силно невреме со дожд и град го зафати Скопје. Град со големина на орев и лешник паѓаше 10-тина минути во неколку скопски населби