Скопје 09. ноември 2019. / 16:15

Утре неколку улици во Карпош без вода

Утре неколку улици во Карпош без вода

Од ЈП Водовод, добиено е известување дека утре поради систематско менување на водомерите, без водоснабдување ќе бидат неколку улици во Карпош.

Од 08.30 часот до завршување на истите ќе останат корисниците од следните улици: Трнодол, ПопБогомил, Кнез Хадсон, Лесновска и Јан Хус во општина Карпош, стои во соопштението од РЦУК.