Скопје 20. ноември 2019. / 12:04

И Вардар си има своја када!

И Вардар си има своја када!

Охрид си го има Охридското Езеро, а Скопје Вардар. Летоска беше откриено дека Охридското Езеро на дното си имало када, а еве и Вардар да не остане покусо си има своја када.

За потсетување, летоска нуркачите од клубот „Акватек“ на својата ФБ страна објавија фотографии од кадата, што беше пронајдена помеѓу Срјшче и Мостот на желбите, на 100 метри од брегот и на длабочина од пет метри.

-Некој си го реновирал клозетот. Секоја чест, браво…, пишуваше во објавата на Фејсбук.

Е, па, и во Скопје некој си го реновирал клозетот. Секоја чест, браво…

Кадата во Вардар дури и не е во вода, важно во коритото е. И што е најважно, во строгиот центар на градот, под мостот меѓу Министерството за надворешни работи и хотелот „Холидеј ин“. Ај на тој што ја фрлил не му текнало дека Вардар не е вистинско место за таков отпад, белки некому ќе му текне барем да ја тргне од таму. Колку да не ни се гледа срамот.

Фотките од нуркачите во Охрид можете да ги видите на следниот линк.