Скопје 09. јануари 2019. / 09:59

(ФОТО) Во моментов снег во Скопје: Се исполнуваат очекувањата на УХМР

(ФОТО) Во моментов снег во Скопје: Се исполнуваат очекувањата на УХМР

Временската прогноза на УХМР за денеска очигледно се исполнува.

Во моментов во Скопје врне снег, а освен во главниот град снег речиси има низ целата држава.

Утринската температура во Скопје ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе достигне до минус еден степен.

Од петок следува стабилно и суво време со ниски утрински температури, а ќе има услови и за појава на магла по котлините.