Скопје 21. март 2020. / 11:44

(ФОТО) Се проширува влезот на Клинички, нова улица до Инфективна

(ФОТО) Се проширува влезот на Клинички, нова улица до Инфективна

Во Клиничкиот кампус „Мајка Тереза“ интензивно се работи на подобрување на инфраструктурата. Се прави уште една лента на главниот влез за возила за Итната медицинска помош, како и нова улица зад Клиниката за инфективни болести.

Од Град Скопје утрово информираа дека се привршува со изградба на посебниот влез во Клинички центар за возилата на брза помош и посебен влез кон Инфективна клиника.