Скопје 10. мај 2018. / 13:16

(ФОТО) Исечени дрва во Карпош ќе се сечат уште

(ФОТО) Исечени дрва во Карпош ќе се сечат уште

Голема вознемиреност кај граѓаните предизвика денешното сечење дрва на улица Волгоградска во Карпош. Тие се револтирани затоа што надлежните дозволиле да се сечат повеќегодишни дрва, и стравуваат дека на нивно место ќе никне некоја нова зграда.

Gepostet von Nevena Georgievska am Mittwoch, 9. Mai 2018