Скопје 14. април 2019. / 13:56

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа во Скопје

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа во Скопје

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 04,00 часот на крстосницата со булевар .„Србија“, булевар .„Јане Сандански“ и булевар .„В.С.-Бато“ во Скопје. Според информациите од МВР, сообраќајката се случила кога 34-годишна скопјанка изгубила контрола над возилото и излетала од патот.

М.И. и сопатникот Т.А. (42) од Скопје биле пренесени во Ургентен центар-Скопје, каде на М.И. и се констатирани тешки телесни повреди, додека кај Т.А. се констатирани телесни повреди.