Скопје 24. јануари 2019. / 09:51

Дел од Центар денес без вода

Дел од Центар денес без вода

Поради стопирање на приклучна цевка, денеска (24 јануари), прекин на водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улицата „Партизанска“ во општина Центар, информираат од ЈП Водовод и Канализација.

Од таму појаснуваат дека прекинот ќе почне во 9:00 часот, а ќе трае до санирање на дефeктот