Скопје 11. март 2021. / 15:50

Богдановиќ по десетина дена поминати на Инфективна: Коронавирусот е опасно зло

Богдановиќ по десетина дена поминати на Инфективна: Коронавирусот е опасно зло

Градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ објави дека десетина дена бил хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, но дека сега е пуштен на домашно лекување.

-Поради позитивниот тест и мојата состојба со ковид-19, по препорака на докторите изминативе десеттина дена бев хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје. Веќе се чувствувам подобро и од вчера сум на домашно лекување, ги следам советите на медицинските лица и овие денови моите работни обврски ќе ги извршувам од мојот дом. Апелирам до сите: Почитувајте ги здравствените протоколи и препораките од надлежните институции, носете заштитни маски, одржувајте дистанца, водете сметка за личната хигиена, немојте да се групирате. Само со одговорно однесување и со почитување на сите мерки и препораки ќе го победиме ова опасно зло наречено коронавирус, вели Богодановиќ.