Сцена 12. јули 2018. / 14:13

Внуката на Лејди Дијана заштитно лице на Булгари

Внуката на Лејди Дијана заштитно лице на Булгари

– Лејди Кити Спенсер, внуката на Лејди Дијана, откако се појави во рекламна кампања на Долче и Габана, е ново заштитно лице и на брендот Булгари. Се работи за нова колекција накит и очила за сонце. Кити е ќерка на Чарлс Спенсер, помлад брат на принцезата Дијана. Иако не може да има никаква улога во кралското семејство, таа фактички е прва братучетка на принцовите Вилијам и Хари, со кои е во доста добри односи. На фотографиите од последната рекламна кампања на Булгари, девојката со сина крв изгледа заводливо, грациозно, волшебно… Токму како и нејзината тетка.

Кликни тука за повеќе: Внуката на Лејди Дијана заштитно лице на Булгари | opserver.mk