Сцена 14. мај 2018. / 17:36

Секогаш беше во првите редови до пејачката- Цеца со зборовите „мирно спиј, душо моја“ се прости од неа (ФОТО)

Секогаш беше во првите редови до пејачката- Цеца со зборовите „мирно спиј, душо моја“ се прости од неа (ФОТО)

Пејачката Цеца со фановите сподели емотивна фотографија на својот Инстаграм профил.

Станува збор за фотографија на која пејачката е во прегратки на нејзината најголема поддршка низ целата кариера.

-На сите нејзини настапи имам одено во Црна Гора. Секој пат ми игра срцето од среќа кога ќе ја видам неа. Колку е само убава, добра и фина. Животот би го дала за неа. На сите нејзини настапи ќе одам додека можам… ова се само дел од зборовите кои во минатото за медиумите ги дала 82 годишната баба Вукица кој почина вчера.

Таа инаку го привлекуваше вниманието и во дискотеките каде во првите редови често беше до пејачката.