Сцена 10. септември 2018. / 11:54

Сара и Димитар го добија своето прво дете, се роди Илина (ФОТО)

Сара и Димитар го добија своето прво дете, се роди Илина (ФОТО)

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски станаа родители на своето прво дете.

Имено, утринава Сара на свет ја донесе ќерката, а за тоа веднаш се пофали и на социјалните мрежи објавувајќи фотографија од болница.

Ќерката на Сара и Димитар се вика Илина.

„Не се опишува ова“, напиша Сара во описот на фотографијата. А честитки пристигнаа од сите страни.