Сцена 09. мај 2018. / 21:39

Познатиот рапер станува ММА борец

Познатиот рапер станува ММА борец

Познатиот рапер 50 сент станува ММА борец. Тој потпиша за три битки со промотерската „Белатор“ и дури ќе се бори за титулата. Се очекува неговото деби во „кафезот“ да биде во декември.

50 сент има искуство во боречки спортови. Во минатото тој беше шампион во бокс, но се пензионираше откако беше застрелан девет пати.

Потоа, тој стана менаџер за боксери, а сега, воодушевен од дуелот меѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор, одлучи да се проба во ММА.