Сцена 25. јуни 2018. / 09:30

Конечно весела свадба од „Игра на тронови“: Џон Сноу и Игрит ја крунисаа својата љубов (ФОТО)

Конечно весела свадба од „Игра на тронови“: Џон Сноу и Игрит ја крунисаа својата љубов (ФОТО)

Ѕвездите Кит Харингтон и Роуз Лесли од хит-серијата „Игра на тронови“ се венчаа во црква во Абердиншир, Шкотска.

Актерите, кои имаа романса и на телевизиските екрани како ликовите Џон Сноу и Игрит во популарната серија, започнаа врска во 2012 година.

 

По бурната романса, Кит и Роуз деновиве ја крунисаа својата љубов.