Сцена 14. мај 2018. / 17:29

Кипарската тигрица го освои второто место на Евровизија, а еве како ги почести фановите (ФОТО)

Кипарската тигрица го освои второто место на Евровизија, а еве како ги почести фановите (ФОТО)

Европската публика во саботата вечерта беше сложна- кипарската претставничка ја запали евровизиската сцена.

Сексапилната Елени Фуреира која инаку ја нарекуваат европската Бијонсе заврши на втората позиција откако пред нос победата и ја зема израелската претставничка.

 

Иако мажите полудеа по неа, сепак нејзиниот Инстаграм профил откри дека таа е во врска со фудбалерот на Олимпијакос Алтерт Ботие.

 

 

Wet hair tanned skin & breezy wind 💨🌊… #byebyesummer

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on