Сцена 29. јуни 2018. / 22:45

И покрај сите кралски правила Џоли никогаш поелегантна (ФОТО)

И покрај сите кралски правила Џоли никогаш поелегантна (ФОТО)

Анџелина Џоли присуствувала на 200. годишнината на редовите на свети Михаел и свети Џорџа во катедралата Свети Павле во Лондон.

Славната актерка водушеви во светло сивиот фустан на модната креаторка Ралф&Русо. Анџелина носела шешир, нараквици и чевли во иста боја и металик чантичка.