Сцена 17. април 2018. / 13:46

Ева Лонгорија доби своја ѕвезда на Патеката на славните

Ева Лонгорија доби своја ѕвезда на Патеката на славните

Актерката Ева Лонгорија доби ѕвезда на холивудската Патека на славните.

Ѕвездата од ТВ сапуницата „Очајни домаќинки“, Лонгорија е скоро пред породување со своето прво дете, со свршеникот Хозе Бастон.

На свеченоста присуствуваа и Фелисити Хафман, потоа Рики Мартин, Мелани Грифит и многу други познати личности од шоу бизнисот.