Регион 27. јануари 2020. / 23:01

Вучиќ свика итен состанок поради влошената ситуација во регионот

Вучиќ свика итен состанок поради влошената ситуација во регионот

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ итно повика на состанок заради влошената состојба во регионот, дознава Танјуг.

Итниот состанок се одржува во моментов, а со Вчиќ се и министрите за надворешни работи Ивица Дачиќ, за внатрешни Небојша Стефановиќ, за одбрана Александар Вулин и директорот на Безбедносно информативната агенција Братислав Гашиќ.