Регион 06. март 2021. / 21:21

(ВО ЖИВО) Вучиќ јавно ќе прикаже вознемирувачки снимки од злосторствата на кланот на Беливук

(ВО ЖИВО) Вучиќ јавно ќе прикаже вознемирувачки снимки од злосторствата на кланот на Беливук

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ зa вечерва најави дека ќе прикажат снимки од злосторствата на кланот Беливук, но нема да покажат што е најмонструозно, поради барањата на родителите на жртвите.

Обраќањето на Вучиќ по седницата на Советот за безбедност можете да ја проследите во живо на следното видео