Регион 29. март 2020. / 12:44

Во Хрватска регистриран првиот политичар позитивен на Ковид-19

Во Хрватска регистриран првиот политичар позитивен на Ковид-19

Во Хрватска досега со новиот коронавирус заразени се 657 луѓе, од кои петмина починаа, а 49 оздравеле.

Во земјата е регистриран и првиот политичар позитивен на Ковид-19.

Градоначалникот на Солина, Далибор Нинчевиќ синоќа на „Фејсбук“ објави дека е инфициран со новиот коронавирус.