Регион 08. мај 2019. / 16:20

(ВИДЕО) Тепачка во сред емисија во Албанија

(ВИДЕО) Тепачка во сред емисија во Албанија

Поранешниот албански претседател и премиер, Сали Бериша на својот Фејсбук профил објави видео каде двајца познати синдикалци, Фикири Ѕибри и Кол Никола физички се пресметаа во студиото на една албанска емисија, поради различните ставови за протестите во државата.