Регион 03. август 2019. / 19:26

(ВИДЕО) Се запали едрилица во Дубровник

(ВИДЕО) Се запали едрилица во Дубровник

Попладнево дошло до пожар на едрилица во близина на марината во Комолац, кај Дубровник, јавува „Дубровачки дневник“.

Според првичните информации, пожарникарите веднаш испратиле противпожарен брод со двајца членови на екипажот.

На помош пристигнале и четворица пожарникари со две возила.

Луѓето на бродот биле евакуирани, а пожарот бил изгаснат.