Регион 29. декември 2020. / 13:36

(ВИДЕО) Апокалиптични сценарија по земјотресот во Загреб: Искршени куќи, автомобили и згради

(ВИДЕО) Апокалиптични сценарија по земјотресот во Загреб: Искршени куќи, автомобили и згради

Силен земјотрес со интензите од 6,3 степени по Рихтеровата скала е регистриран во Хрватска.

Епицентарот е на два метра длабочина во близина на Петриње, 45 км југоисточно од Загреб.

Погледнете видео каква е ситуацијата таму преку видеа.