Регион 12. август 2019. / 10:45

Актерот Трифуновиќ до Вучиќ: Ќе завршиш како Гадафи

Актерот Трифуновиќ до Вучиќ: Ќе завршиш како Гадафи

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ кој е дел од опозицијата му се закани на претседателот Александар Вучиќ дека ќе заврши како некогашниот водач на Либија Моамер Ел Гадафи.

Дали тој навистина рече дека од следната недела во обезбедувањето ќе бидат жени.Немој брате ќе завршиш како Гадафи, му порача актерот.

На тоа Вучиќ одоговори дека на Трифуновиќ му посакува само добро здравје.

Дали ќе завршам како Гадафи.Добро тоа е во ред.Многумина во Либија денеска си замислуваат за времето на Гадафи, објасни Вучиќ.