Регион 07. март 2020. / 09:37

Трет случај на заразен од корона вирус во БиХ

Трет случај на заразен од корона вирус во БиХ

Во Република Српска синоќа е регистриран трет случај на заразен со новиот корона вирус. Инфицираниот маж од Челинц допатувал со автомобил од Италија со инфицирано лице со Ковид-19.

Таткото и синот каде претходно е потврден новиот коронавирус се во добра здравствена состојба. Најголем број луѓе под надзор во РС се во Бања Лука – 118, додека 52 од нив се во изолација.