Регион 23. јануари 2021. / 13:16

Словенија: Над 1500 новозаболени и 20 починати како резултат на коронавирусот

Словенија: Над 1500 новозаболени и 20 починати како резултат на коронавирусот

Во последните 24 часа, во Словенија се потврдени нови 1.506 случаи на коронавирус, а 20 лица починале како резултат на ковид-19, објави словенечката влада.

Во моментот има 1.129 пациенти во болниците, од кои 192 се на интензивна нега.