Регион 07. октомври 2020. / 11:39

Рамуш Харадинај ја претепал сопругата, завршила во болница

Рамуш Харадинај ја претепал сопругата, завршила во болница

Поранешниот косовски премиер, Рамуш Харадинај ја претепал својата сопруга, пишува косовскиот портал „Бота сот“.

Извори од Ургентната клиника во Приштина за „Бота сот“ откриваат дека ноќеска имале случај од семејно насилство.

Имено, станувало збор за поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, за кого се тврди дека ја нападнал својата сопруга Анита.

Истите извори од урегентниот центар за „Бота сот“ велат дека во домот на Харадинај биле со присуство на полицијата.