Регион 30. декември 2019. / 13:00

Поради проблем со моторот јахта со четворица патници плови без контрола во близина на Атина

Поради проблем со моторот јахта со четворица патници плови без контрола во близина на Атина

Поради проблем со моторот, јахта со четворица патници плови без контрола во Саронскиот залив во близина на Атина и лицата побарале помош за напуштање на јахтата, објавија грчките медиуми.

Според истите информации, веднаш, на помош пристигнале три брода на грчката крајбрежна служба и хеликоптер на воената морнарица на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Во морскиот дел каде што се наоѓа јахтата дува силен ветер со јачина од 8-9 бофори.