Регион 02. јуни 2018. / 19:04

Полицијата го фатила по голема потера, починал додека го апселе

Полицијата го фатила по голема потера, починал додека го апселе

Необичен настан се случи во Хрватска каде полицијата во голема потера фати маж, а при апсењето тој почина.

Хрватските медиуми денеска пишуваат дека во ноќта, петок кон сабота, починал 44-годишен маж кого го виделе како прави прекршок во сообраќајот и почнува да се движи во спротивна лента.

Кога ја видел полицијата фрлил од возилото торба со засега непознати предмети и почнал да бега, а кога полицијата конечно го стигнала, почнал тешко да дише. Тие веднаш го одврзале и му пружиле прва помош, но тој починал на местото на настанот.