Регион 17. мај 2018. / 18:32

Незапаметен настан во регионот: Ја прогласила за мртва, таа утредента станала

Незапаметен настан во регионот: Ја прогласила за мртва, таа утредента станала

69-годишната радојка С. од Кикинда која била сместена во Старечки дом, лекар на Итната помош ја прогласил за мртва во понеделникот, додека утредента истиот доктор открил дека е жива жената.

– Во понеделник во 22 часот и 30 минути дојде Итната помош, а констатираше дека жената е почината и дека нема знаци на живот. Телото беше преместено, за среќа не о ладилник, велат од Домот.

Утредента, докторот влегол да ја земе жената и видел дека е жива, а случајот сите ги затекнал.

Се верува дека преживеала Клиничка смрт.