Регион 08. јули 2020. / 10:20

Министерот за труд на Црна Гора е позитивен на коронавирусот

Министерот за труд на Црна Гора е позитивен на коронавирусот

Црногорскиот министер за труд и социјална помош Кемал Пуришиќ е позитивен на коронавирусот, соопшти црногорската Влада. Од синоќешните резултати од тестот, како што се наведува, министерот и неговата сопруга се во самоизолација.

Националното координативно тело (НКТ) го поздравува неселективното почитување на епидемиолошките мерки и му посакува на семејството Пуришиќ брзо закрепнување и враќање на редовните активности, соопшти Владата на својот профил на Твитер.