Регион 25. јануари 2019. / 17:45

Мас за ратификацијата на Преспанскиот Договор: Одлични вести за Европа и голема победа на дипломатијата

Мас за ратификацијата на Преспанскиот Договор: Одлични вести за Европа и голема победа на дипломатијата

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас порача дека денешната ратификација на Преспанскиот Договор во грчкиот Парламент е одлична вест и за Европа.

-Одлични вести за Европа и голема победа на дипломатијата, напиша Мас на неговиот твитер профил.