Регион 25. март 2020. / 12:23

Кривична пријава за командантот на воената морнарица на Црна Гора: Го напуштил карантинот

Кривична пријава за командантот на воената морнарица на Црна Гора: Го напуштил карантинот

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација.

– Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација – објави подгоричкиот дневен весник „Вијести“.

Црногорската полиција исто така објави дека е поднесена кривична пријава против Томановиќ.

Полицијата соопшти дека ќе ги спроведува мерки на надлежните институции без исклучок.

Како што пишуваат црногорските медиуми, на Томановиќ у зе заканува и разрешување од функцијата