Регион 29. декември 2020. / 13:29

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Народот од страв на улиците, погледнете каков е Загреб по силниот земјотрес

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Народот од страв на улиците, погледнете каков е Загреб по силниот земјотрес

Силен земјотрес со интензите од 6,3 степени по Рихтеровата скала е регистриран во Хрватска денеска околу 12:20.

Епицентарот е на два метра длабочина во близина на Петриње, 45 км југоисточно од Загреб.

Хрватите почнаа да објавуваат слики од нивните домови.