Регион 07. август 2019. / 13:39

(ФОТО) Убиена е мајката на советничката на Харадинај

(ФОТО) Убиена е мајката на советничката на Харадинај

Синоќа во Призрен се случи грозоморно убиство. Застрелана е мајката на советничката на Рамуш Харадинај.Советничката на Харадинај, Диелза Хоти на Фејсбук објави дека нејзината мајка е убиена.

Почивај во мир мајко, мој ангеле, напиша Диелза и сподели семејна фотографија.

Убиството го извршил сопругот, односно таткото на Диелза.Се уште не се знае мотивот, но најверојатно станува збор за љубомора.