Регион 29. декември 2020. / 15:45

Екслодираше плинска боца на патот Призрен-Урошевац, 15 повредени

Екслодираше плинска боца на патот Призрен-Урошевац, 15 повредени

Полицијата потврдила дека 15 лица заработиле изгореници откако експлодирала плинска боца на објект на патот Приштина – Урошевац.

Сите лица се пренесени во болница. Портпаролот на клиничкиот центар Шпенд Фазлију рече дека сите се надвор од животна опасност.

Неколку лица се здобиле со повреди на главата, седуммина има изгореници на лицето, а останатите на рацете и нозете.

Пожарникарите и полициските единици се на местото на настанот и вршат увид.