Регион 11. јуни 2019. / 23:12

Црна Гора: Eдно лице убиено, тројца повредени пред угостителски локал

Црна Гора: Eдно лице убиено, тројца повредени пред угостителски локал

Едно лица почина, а други три добиле повреди од огнено оружје пред угостителски локал во Цетиње, Црна Гора. Како што јави полицијата во земјата, едното од лицата починало во болница.

Полицијата трага по две лица за кои се верува дека стојат зад убиството.