Регион 26. мај 2019. / 19:34

Авион се сруши во Бугарија – пилот и трудница загинаа

Авион се сруши во Бугарија – пилот и трудница загинаа

Мал авион денеска се сруши во Бугарија, при што загинаа две лица.

Пилот и трудница загинаа денеска при пад на мал авион во близина на градот Иџтиман, соопшти Министерството за внатрешни на Бугарија.

Несреќата се случила во 11 часот, а други детали не се соопштени.