Македонија 14. декември 2020. / 17:34

Вицепремиерот Фатмир Битиќи позитивен на Ковид-19

Вицепремиерот Фатмир Битиќи позитивен на Ковид-19

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, е позтивен на Ковид-19.

Тој самиот на Фејсбук објави дека добил позитибен тест.

Денеска добив позитивен тест на Ковид-19, во моментов сум стабилен со благи симптоми и се надевам дека со лесно ќе помине – наведува Битиќи во објавата.

 

Денеска добив позитивен тест на КОВИД 19, во моментов сум стабилен со благи симптоми и се надевам дека со лесно ќе…

Posted by Fatmir Bytyqi on Monday, December 14, 2020