Македонија 06. декември 2020. / 17:05

Тимчо Муцунски позитивен на Ковид-19

Тимчо Муцунски позитивен на Ковид-19

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски попладнево објави дека е позитивен на корона вирус.

Пред малку добив резултат дека сум позитивен на COVID-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е наивен!, порача Муцунски.