Македонија 17. април 2019. / 17:07

Сиљановска и Река заедно пиеја кафе

Сиљановска и Река заедно пиеја кафе

Претседателскиот кандидат Блерим Река преку Фејсбук обајви дека пиел кафе со противкандидатката Гордана Сиљановска Давкова.А на ред е кафето со Стево Пендаровски.

Во самата завршница на претседателска кампања, штабот на Река денес почна со иницијатива да ги покани противкандидатите на кафе во нашиот штаб. Денес штабот на Река го посети кандидатот на ВМРО Гордана Сиљановска Давкова. Се надеваме овие денови штабот да го посети и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски. Сѐ со цел да покажаме желба до крај за фер и демократска кампања, напиша Река.