Македонија 28. август 2020. / 22:50

Села: Кој е Ахмети да ме покани мене да бидам дел од Влада?

Села: Кој е Ахмети да ме покани мене да бидам дел од Влада?

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на гостување во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“ кажа дека негова замисла на тракелезната маса, на која не се појавил Зијадин Села, а била организирана од Ахмети, планирал да им понуди на Села и на Гаши да бидат дел од Владата.

На прашањето дали Села би прифатил покана да биде дел од Владата, лидерот на АА вечерва во „Клик Плус“ рече:

Кој е Ахмети да ме покани мене да бидам дел од Влада, без да прецизира дали би прифатил да бидам дел од Влада или не.