Македонија 17. октомври 2019. / 11:49

Села го повика Река да се приклучи на неговата партија

Села го повика Река да се приклучи на неговата партија

Лидерот на партијата Алијанса за Албанците, Зијадин Села, синоќа во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, упати јавна покана до поранешниот кандидат за претседател, Блерим Река, да ѝ се приклучи на неговата партија.

Во гостувањето Села рече дека ако не добиеме датум за почеток на преговори со ЕУ, треба да се направи техничка Влада, согласно Пржинскиот договор и на пролет да има избори.