Македонија 23. февруари 2021. / 20:15

Русковска: Ако Мијалков сакал да избега, ќе избегал досега

Русковска: Ако Мијалков сакал да избега, ќе избегал досега

По новинарско прашање околу тоа дали смета дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков би можел да избега од куќен притвор, обвинителката Вилма Русковска денеска пред медиумите истакна дека да сакал да избега, ќе избегал досега.

Не мислам зошто ако мислеше да избега, ќе избегаше досега, вели Русковска.