Македонија 31. март 2020. / 11:11

Прес-конференција на Оливер Спасовски

Прес-конференција на Оливер Спасовски

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во 13 часот ќе одржи прес-конференција во прес-центарот на Владата.

Спасовски ќе биде придружуван од вицепремиерката задолжена за економски прашања и за координација со економските ресори, Мила Царовска, министерот за економија Крешник Бектеши, министерката за финансии Нина Ангеловска, министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство,Трајан Димковски и заменик министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар.

Прес-конференцијата може да ја следите на следниот ЛИНК.