Македонија 26. ноември 2020. / 21:53

Повторно над илјада заразени и 30 починати

Повторно над илјада заразени и 30 починати

Во последните 24 часа направени се 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на Ковид-19. Починати се 30 лица, а оздравени се 1094 пацинети, информира вечерва Министерството за здравство

Од новорегистррраните заразени со Ковид-19, 472 се од  Скопје, по што следат Битола со 87, Прилеп 78,  Тетово со 61, Куманово 58,  Охрид -47, Штип-43, Струмица-39, Струга-29, Кавадарци и Велес по 32, Кичево-26,Гостивар-22, Свети Николе и Ресен по 17, Кочани-15, Делчево-12, Неготино-11,Пробиштип, Демир Хисар и Македонски Брод по 10, Берово-9, Крива Паланка-6, Валандово-5, Виница, Дебар, Кратово, Радовиш и Крушево по два, Пехчево и Гевгелија по еден.