Македонија 02. август 2020. / 13:34

Ова е место за херои, не за предавници: Шекеринска и Сугарески пречекани во Крушево со свирежи

Ова е место за херои, не за предавници: Шекеринска и Сугарески пречекани во Крушево со свирежи
фото: илустрација

Одбележувањето на Илинден во Крушево годинава е под покровителство на Собранието, а владината делегацијаја ја предводеа вицепремиерката Радмила Шекеринска и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен со свирежи ги пречекаа претставниците на Владата.

„Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“, се слуша на снимката што ја објави порталот Фокус.

Видео ТУКА